poniedziałek, 17.06.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Zielona ławeczka na Zagrodowej

Zielona ławeczka na Zagrodowej

Są takie miejsca na Siedlcach, gdzie mieszkańcy nie skupiają się na narzekaniu, lecz biorą sprawy w swoje ręce. Już od pewnego czasu takim aktywnym sąsiedzko miejscem na mapie Siedlec jest ul. Zagrodowa. Mieszkańcy mają nie lada wyzwanie – próbują zadbać o kwartał podwórka o powierzchni 3500m2 w kształcie prostokąta,  zamknięty zabudową z czterech stron. A sprawa nie jest łatwa bowiem do wspomnianego podwórka przynależy 20 wspólnot mieszkaniowych, w większości małych. Ale podwórko – jak twierdzą sami mieszkańcy – choć trudne do zagospodarowania ma ogromny potencjał. Aktywni mieszkańcy spotykają się, dyskutują, piszą, rozmawiają, proszą i zastanawiają się nad kolejnymi projektami. Jest też strona informacyjna www.naszepodwórko.ugu.pl, na którą odsyłam po inspiracje.

Ławeczka_dziewczyny

Ledwo zakończyła się tegoroczna edycja projektu „Zielona ławeczka”, w wyniku którego Zagrodowa otrzymała środki na roślinność oraz właśnie ławeczkę, a już realizują się kolejne plany. We wrześniu z dostarczonych materiałów (ponad 300 płytek chodnikowych) otrzymanych od Prezydenta Lisickiego, w kolejnym czynie społecznym udało się wykonać kwietniki oraz ograniczenia terenu parkingowego dla samochodów parkujących. Wybudowany został również taras rekreacyjny, który ułatwi wspólne spotkania na podwórku.

Ławeczka_3

Aktywni mieszkańcy podwórka Zagrodowej  to wspaniały przykład, że możemy i potrafimy się zorganizować również podwórkowo i lokalnie. Dlatego ogromnie gratulujemy i nawet trochę zazdrościmy „zielonej ławeczki„ i wspaniałego drzewa z huśtawką.

Ławeczka_2

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie śmietnika

  W środę 8 czerwca z inicjatywy Rady Dzielnicy Siedlce oraz Zarządcy Nieruchomości “ARKADA” odbędzie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast