czwartek, 20.06.2024
Ważne
Strona Główna » Dom Sąsiedzki » Mobilny Dom Kultury na Siedlcach

Mobilny Dom Kultury na Siedlcach

☀️ Zrobię Sobie Lato ☀️ na Siedlcach

Mobilny Dom Kultury to jedyny w swoim rodzaju dom kultury. Nie tworzy go żaden budynek, a ludzie. Każdego lata spotykamy się z Wami w kilku punktach gdzie wspólnie tworzymy, rozmawiamy i cieszymy się wspólnym latem w mieście. Jesteśmy tam, gdzie jesteście Wy – mieszkańcy Gdańska. Spotkajmy się na Siedlcach. Przy współpracy z Domem Sąsiedzkim Zakopianka zapraszamy na dzień pełen atrakcji. Przed nami wernisaż, warsztaty i koncert.

W programie:
17:00 – 19:00 | Warsztaty plastyczno – malarskie

Często wernisaże kończą się tylko na zwiedzaniu wystawy. A co jeśli odbiorcy mogliby spróbować namalować swoje własne prace pod okiem artystów? Czy zmieni się odbiór wystawy a może samo postrzeganie artystów? Podczas warsztatów będziemy dobierać się w pary i rysować portrety z obserwacji. Nauczymy się mierzyć proporcje, skupimy się na różnicowaniu kreski, waloru a także poznamy podstawowe zasady kompozycji. Spróbujemy uchwycić podobieństwo i najważniejsze cechy postaci. Do wyboru dla chętnych będzie również martwa natura.


19:00 | Wystawa prac Dominiki Leśniak i Jana Dąbrowskiego

Wystawa będzie próbą konfrontacji twórczości pary artystów z publicznością. Posługują się podobnymi środkami plastycznego wyrazu i przyświeca im podobny cel ale owoc ich pracy zdaje się być zupełnie od siebie odmienny. Przeciwieństwa potrafią się jednak przyciągać. Dla zgromadzonych gości wydarzenie to może stanowić okazję do podjęcia ciekawej dyskusji o sztuce.


19:30 – 21:00 | Koncert Moniki Chybowskiej (Monior Band)

Tego wieczoru kameralny Monior Band zabierze słuchaczy w podróż pełną piosenki poetyckiej. Poza znanymi utworami usłyszymy zupełne nowości – improwizacje, które powstaną wraz z publicznością. Tutaj każdy może zostać i tekściarzem i piosenkarzem.Skład: Monika Chybowska – wokal, Karol Świtajski – wokal, Andrzej Kędzierski – gitara, Tadeusz Głuchowski – piano


Jak dojadę?

Pamiętajmy o naszej planecie i wspólnie wybierajmy alternatywne środki komunikacji. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. W okolicach Domu Sąsiedzkiego Zakopianka znajduję się przystanek autobusowy: Zakopiańska (z którego kursują autobusy linii nr: 167 i 267) oraz przystanek tramwajowy: Ciasna (z którego kursują tramwaje linii nr: 10 i 12).
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Nie ma konieczności zapisów.
Więcej: https://gak.gda.pl/placowki/mobilny-dom-kultury/
Działania odbędą się dzięki dofinansowaniu miasta Gdańska, przy współpracy z Domem Sąsiedzkim Zakopianka i w ramach programu Edukacja do Kultury

Mobilny Dom Kultury

W czwartek 22 września Mobilny Dom Kultury znów zawita na Siedlce. Zapraszamy na warsztaty plastyczno …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast