sobota, 13.04.2024
Ważne
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Europejska Noc Muzeów

21 maja 2016

Europejska Noc Muzeów – święto kultury. Otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury, organizują z tej okazji specjalne wydarzenia zapraszając wszystkich do siebie. To jedyna okazja by zobaczyć niepokazywane dotąd zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, niedostępne na co dzień zakamarki, ujawniane tajemnice i sekrety zza kulis muzeów i galerii! Inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. Wykłady, warsztaty  i spotkania z artystami. Wszystko w otoczeniu nocy, przy niezwykłej grze światła i cienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sztuki i historii, również Ci najmłodsi.

Zapraszają nie tylko największe muzea Trójmiasta. Ciekawe wydarzenia z tej okazji przygotowały również niewielkie galerie, biblioteki i gminne stowarzyszenia kultury. Warto wybrać się na wieczorne zwiedzanie szlakiem gościnnych galerii i muzeów.

Tylko raz w roku! Tylko w tę jedną noc! Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów 2016 w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Tczewie, Malborku, Kwidzynie, Gniewie, Helu, Trąbkach Wielkich, Będominie, Waplewie Wielkim i Żukowie!

Wstęp zawsze bezpłatny lub za 1 zł.

Szczegóły

Data:
21 maja 2016
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

pomorskie
Wielkość czcionki
Kontrast