poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Świętojańska

19 czerwca 2015, 17:00

7zł

Jak co roku, w czerwcu, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury otwiera sezon imprez plenerowych na Placu Zebrań Ludowych. Inauguracyjną imprezą, w tym roku staje się Noc Świętojańska!

Już 19 czerwca, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, zaprasza na Noc Świętojańską. Najkrótszą noc w roku będziemy świętować na Placu Zebrań Ludowych już od godz. 18.

Wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic – zapraszamy na niesamowity start koncertów plenerowych w Gdańsku. Noc Kupały – święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości – będziemy świętować hucznie, energetycznie i skocznie. A dzięki temu, iż tego wieczoru, artyści „zabiorą” nas w zróżnicowaną przestrzeń swej muzycznej twórczości, trafimy w gusta szerokiego grona odbiorców. Na scenie głównie wystąpią: Funkloopy – trójmiejski zespół muzyczny, którego członkowie zarówno w niecodzienny jak i niepowtarzalny sposób, łączą rytmy funku, hop- hop’owego wokalu i rocka. Zaraz po nich na scenie pojawi się Ania Rusowicz, która przeniesie nas do lat 60’ i 70’. Ania komponuje i pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć już po pierwszym odsłuchaniu. Na scenie nie zabraknie utworów upamiętniających twórczość Ady Rusowicz – mamy Ani oraz zupełnie nowych, całkowicie indywidualnych tekstów artystki. W kilka chwil po występie Anny na scenie usłyszymy połączenie subtelnej elektroniki z przestrzennym, akustycznym brzmieniem, niezwykle zaaranżowanej melodii w wykonaniu Andrzeja Smolika. Tego Artysty nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wystarczy wspomnieć, że jest niekwestionowaną gwiazdą wśród polskich producentów muzycznych, produkował utwory i płyty dla takich artystów jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek. Gwiazdą tegorocznej edycji Nocy Świętojańskiej będzie Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing! Niesamowity wokalista, gitarzysta, a zarazem poeta i osobowość telewizyjna, zagra wraz ze swoim zespołem na plenerowej scenie głównej.

Bilety w cenie 7 zł można nabyć w budynku Sceny Muzycznej, przy ul. Powstańców Warszawskich 25, na Placu Placu Zebrań Ludowych oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.

Szczegóły

Data:
19 czerwca 2015
Czas:
17:00
Koszt:
7zł
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Plac Zebrań Ludowych
Plac Zebrań Ludowych
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Wielkość czcionki
Kontrast