- To wydarzenie minęło.
Warsztaty z nauki śpiewu alikwotowego
3 marca 2018, 14:00 do 16:00
Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury już w marcu zaprasza na warsztaty z nauki śpiewu alikwotowego. Śpiew alikwotowy jest niezwykłą techniką wokalną, dzięki której możemy wydobyć dwa, a nawet trzy dźwięki w tym samym czasie. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia ucho na części składowe dźwięków. Umiejętność mówienia daje Ci pełne kwalifikacje, by skorzystać z warsztatu, który przeznaczony jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i umiejętności wokalne.
Podczas zajęć poznacie europejski śpiew alikwotowy, jakim posługuje się David Hykes czy Natasha Nikeprelevic, oraz potężne mongolskie/tuwińskie techniki śpiewu gardłowego (khoomei, sygyt, kargyraa, chylandyk). Zaprezentuję również inuicki śpiew gardłowy oraz głęboki śpiew mnichów tybetańskich, których mantry przenikają swoją wibracją całe ciało.
Data warsztatów:
03.03.2018 start godzina 14:00 (1 warsztaty trwają 3 godziny)
04.03.2018 start godzina 14:00 (1 warsztaty trwają 3 godziny)
„Są to dwie niezależne grupy, materiał w większości ten sam, podejście indywidualne dla każdego z uczestników. Dlatego jeśli ktoś chce więcej skorzystać i utrwalić materiał może skorzystać z dwóch warsztatów.”
Michał Esz Szerląg
Cennik
cena za 1 warsztaty:
100 zł przedsprzedaż
150 zł w dniu warsztatów
Więcej informacji
„To już 10 lat odkąd zaczęła się moja przygoda ze śpiewem alikwotowym i gardłowym. Zanim zrozumiałem z jak wielkim „narzędziem” mam do czynienia, upłynęło wiele czasu. Blokady, które uniemożliwiały mi pełne otwarcie głosu z czasem zaczęły rozpuszczać się pod naporem ćwiczeń. Codzienna praktyka pomogła mi poszerzyć horyzonty, uwrażliwić się na własne ciało i zrozumieć jakiego typu uwarunkowania przysłaniały mi możliwość pełnego uwolnienia. Praca nad głosem stała się moją pasją i sposobem na rozwój. Pojawiła się ogromna siła, spokój i asertywność, której nigdy wcześniej nie doświadczałem.”
Prowadzący: Michał Esz Szerląg
Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto w Gliwicach), trener wokalny na Metaforach Muzycznych w Malborku, prowadził warsztaty na wielu festiwalach: Slot Art Festival, Pannonica, Nasz Festiwal, Stacja Wolimierz (Festiwal Wody), BezKit Magóry Fest, Warsztaty pod Matragoną, Święto Herbaty i wiele więcej. Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab, współpracuje również z Sebastianem Wypychem, tworząc projekt „Chadaana”, w którym łączą śpiew alikwotowy z kontrabasem i elektroniką.
Nagrał dwa albumy przy użyciu wyłącznie głosu, oraz siedem albumów z muzyką relaksacyjną. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez dźwięk (najpiękniejszy bo własny).