sobota, 02.03.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Budżet Obywatelski 2016 – pierwsze wrażenia po spotkaniu

Budżet Obywatelski 2016 – pierwsze wrażenia po spotkaniu

Zgodnie z wcześniej zaplanowanym terminem, w poniedziałek 8 czerwca 2015 w siedzibie Fundacji Świat Wrażliwy (ul. Kartuska 108/112 na Siedlcach) o godzinie 18:00 rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Aniołki oraz Siedlce w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2016. Moderatorem spotkania była Ewa Lieder – Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Dolny Wrzeszcz. Frekwencja przybyłych gości nie zachwyciła, udało się jednak nawiązać merytoryczną dyskusję. Przedstawione zostały różnice w obecnej edycji budżetu w nawiązaniu do dwóch poprzednich. Wspólnie omówiono potrzeby dzielnic w kontekście realnych możliwości ich realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiono problemy i przeciwności w dotychczasowo składanych wnioskach.

Przedstawiciele Rady Dzielnicy Siedlce (Jędrzej Włodarczyk – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy, Bartłomiej Cyrny – członek Zarządu  oraz Radne – Barbara Walerych i Justyna Jaszak) zadeklarowali poruszenie tematu Budżetu Obywatelskiego 2016 podczas III sesji Rady Dzielnicy zaplanowanej na dzień jutrzejszy (wtorek 09.06.2015).

Wszyscy uczestnicy spotkania uzyskali materiały dotyczące budżetu, w tym informator dla osób składających wnioski, instrukcję postępowania przy składaniu wniosków a także praktyczny informator dotyczący wpływów i wydatków budżetu Miasta Gdańska na rok 2015. Wszystkie materiały będą dostępne dla zainteresowanych w siedzibie Rady Dzielnicy Siedlce.

Czas na składanie wniosków upływa 22 czerwca 2015 o godzinie 16:00. Osoby zainteresowane tematem, mające pomysły na nowe inwestycje oraz wydarzenia na Siedlcach oraz zamierzające złożyć własne wnioski, mogą zwrócić się o pomoc w ich wypełnieniu do Rady Dzielnicy. W razie potrzeb zorganizowane zostanie dodatkowe spotkanie!

Fot. Wojciech Gilla (pierwsza od lewej prowadząca spotkanie – Ewa Lider)

Projekty siedleckie – Gra Terenowa na Orientację

Skrócony opis projektu GTnO to impreza rekreacyjna, edukująca w zakresie posługiwania się mapą i kompasem. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast