niedziela, 29.01.2023
Ważne
Strona Główna » Rada Dzielnicy Siedlce » Spotkanie ws. rewitalizacji podwórek

Spotkanie ws. rewitalizacji podwórek

podworka_spotkanie

W poniedziałek 6 czerwca 2015 o godzinie 17:30 w siedzibie Rady Dzielnicy Siedlce odbyło się spotkanie w sprawie rewitalizacji podwórek dzielnicy. Podczas spotkania zgromadzeni Radni Dzielnicy oraz mieszkańcy aktywiści przedstawili swoje doświadczenia oraz osiągnięcia w swoich lokalnych działaniach podwórkowych. Przedstawione zostały różne modele działań, oparte na działaniach społecznych, a także na bazie grantów i projektów miejskich z wykupem / dzierżawą gruntów podwórkowych. To było bardzo cenne i twórcze spotkanie, które mam nadzieję zapoczątkuje kolejne, a te przyczynią się do poprawy wizerunku naszych wspólnych przestrzeni jakimi są podwórka…

Omówione zostały problemy w wykupie / dzierżawie podwórkowych gruntów, a także wszelkie zalety i zagrożenia wynikające z tego faktu. Jako przykład dofinansowania inwestycji podwórkowych zaprezentowany został program “Wspólne Podwórko”, w ramach którego Miasto Gdańsk finansuje do 90% kosztów całego przedsięwzięcia.

Mieszkańcy naszej dzielnicy chętnie dyskutowali i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami w dotychczasowej działalności. Osoby dopiero startujące w tematyce podwórkowej mogli zaczerpnąć wiedzy od “weteranów”, wymienić się kontaktami i uzyskać wielu porad.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy ulic: Kartuska, Malczewskiego, Winnicka, Zagrodowa i Wieniawskiego, w tym najbardziej doświadczony w tematyce podwórkowej, Pan Andrzej Kusideł. Radę Dzielnicy Siedlce reprezentowali: Danuta Pik-Kordel, Zbigniew Golemski, Jędrzej Włodarczyk oraz Bartłomiej Cyrny.

Premiera spektaklu “Być chlebem”

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast