poniedziałek, 17.06.2024
Ważne
Strona Główna » Rada Dzielnicy Siedlce » Spotkanie ws. rewitalizacji podwórek

Spotkanie ws. rewitalizacji podwórek

podworka_spotkanie

W poniedziałek 6 czerwca 2015 o godzinie 17:30 w siedzibie Rady Dzielnicy Siedlce odbyło się spotkanie w sprawie rewitalizacji podwórek dzielnicy. Podczas spotkania zgromadzeni Radni Dzielnicy oraz mieszkańcy aktywiści przedstawili swoje doświadczenia oraz osiągnięcia w swoich lokalnych działaniach podwórkowych. Przedstawione zostały różne modele działań, oparte na działaniach społecznych, a także na bazie grantów i projektów miejskich z wykupem / dzierżawą gruntów podwórkowych. To było bardzo cenne i twórcze spotkanie, które mam nadzieję zapoczątkuje kolejne, a te przyczynią się do poprawy wizerunku naszych wspólnych przestrzeni jakimi są podwórka…

Omówione zostały problemy w wykupie / dzierżawie podwórkowych gruntów, a także wszelkie zalety i zagrożenia wynikające z tego faktu. Jako przykład dofinansowania inwestycji podwórkowych zaprezentowany został program “Wspólne Podwórko”, w ramach którego Miasto Gdańsk finansuje do 90% kosztów całego przedsięwzięcia.

Mieszkańcy naszej dzielnicy chętnie dyskutowali i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami w dotychczasowej działalności. Osoby dopiero startujące w tematyce podwórkowej mogli zaczerpnąć wiedzy od “weteranów”, wymienić się kontaktami i uzyskać wielu porad.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy ulic: Kartuska, Malczewskiego, Winnicka, Zagrodowa i Wieniawskiego, w tym najbardziej doświadczony w tematyce podwórkowej, Pan Andrzej Kusideł. Radę Dzielnicy Siedlce reprezentowali: Danuta Pik-Kordel, Zbigniew Golemski, Jędrzej Włodarczyk oraz Bartłomiej Cyrny.

Festyn Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast