poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Teatr „Jeszcze bez nazwy” z VIII LO najlepszy

Teatr „Jeszcze bez nazwy” z VIII LO najlepszy

 

Teatru „Jeszcze bez nazwy” z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gdańsku zdobył pierwsze miejsce na III Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowany przez Telewizję Polską.

 Zakończyła się trzecia edycja Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr. Przegląd ten corocznie organizowany jest przez Telewizję Polską.

Uczniowie biorący w nim udział mogli stać się aktorami, reżyserami i scenarzystami teatralnymi. W przeglądzie brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz domów kultury i innych organizacji oświatowych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Nasza klasyka”, czyli dzieła, które mieszczą się w kanonie polskiej kultury. Tym samym przegląd zawiązywał do obchodów 250-lecia teatru powszechnego w Polsce.

Przegląd odbywał się na trzech etapach, tak by na ostatnim ogólnopolskim w każdej kategorii jury mogło wyłonić zwycięzców.

Jury w składzie Dominika Ostałowska, Marta Guśniowska, Zbigniew Dzięgiel, Wojciech Majcherek, Marek Mikos w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznało teatrowi „Jednak bez nazwy” z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Opiekunem i reżyserem spektaklu „Dziady cz. II” jest Beata Bohdziewicz-Sulecka. Podczas prób współpracowała również Marzena Nieczuja-Urbańska, aktorka Teatru Wybrzeże. Zwycięzcy otrzymali 15 000 zł na technologiczne wsparcie i wyposażenie VIII LO w Gdańsku.

Zwycięskie przedstawienia wyłonione przez jury i internautów zostaną zarejestrowane i wyemitowane przez TVP S.A.

Internetowy  Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr związany jest z projektem Internetowy Teatr dla Szkół TVP. Projekt ten umożliwia udział na żywo w spektaklach, dzięki wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu, z najważniejszych scen teatralnych w Polsce. Telewizja Polska przy udziale 16 ośrodków regionalnych realizuje transmisje spektakli przez cały okres roku szkolnego.

 źródło: http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Najlepsze-Dziady-z-VIII-LO-w-Gdansku,a,50447

VIII LO walczy w półfinale konkursu

Drużyna uczniów z VIII LO w Gdańsku jest w gronie 20 półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast