poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Gdańskie Rewolucje Podwórkowe 2016

Gdańskie Rewolucje Podwórkowe 2016

W poniedziałek 4 kwietnia, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się konferencja “Gdańskie Rewolucje Podwórkowe 2016”. Celem konferencji jest omówienie wyzwań stojących przed mieszkańcami i urzędnikami miejskimi dotyczących gdańskich podwórek. Konferencję będzie można zobaczyć także w Internecie – transmitowana będzie ona na żywo na stronie: www.gdansk.pl.

Czas: 4 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 9.00.

Miejsce: Gdański Park Naukowo-Technologiczny przy ul. Trzy Lipy 3, bud. C. 

W konferencji udział wezmą: zarządcy nieruchomości, zarządy Rad Dzielnic, radni miejscy, przedstawiciele władz miasta, a także przedstawiciele wspólnot angażujących się społecznie w sprawy związane z rewitalizacją podwórka, które rozpoczęły już działania związane z zagospodarowaniem, realizują kolejne etapy, czy też pielęgnują efekty zrealizowanego zagospodarowania i mogą podzielić się doświadczeniem związanym z dbaniem o dobro wspólne i braniem za nie sąsiedzkiej odpowiedzialności.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z zagadnieniami współwłasności podwórek i podziału działek, dowiedzą się również na czym polega ich dzierżawa oraz wykup. Ważnym elementem będzie zapoznanie się z dostępnymi miejskimi programami wsparcia odnowy podwórek.

Prelegentami będą eksperci z dziedziny architektury z Wrocławia, Gdyni i Gdańska. Uczestnicy usłyszą o tym, jak w innych miastach mieszkańcy i urzędnicy radzą sobie z wyzwaniami współtworzenia przestrzeni publicznych, a także podwórek. Poruszony zostanie także temat  sąsiedztwa i wpływu zorganizowania się mieszkańców na tworzenie przyjaznej i estetycznej przestrzeni podwórzowej.

W trakcie konferencji m.in. odbędziemy wirtualny spacer po wrocławskich podwórkach, doradzimy jak dobrać zieleń do potrzeb i możliwości podwórka, jak współdziałać z mieszkańcami, a także omówione zostaną programy gminne wspierające inicjatywy sąsiedzkie takie jak “Wspólne podwórko”.

Podczas konferencji Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz uhonoruje i nagrodzi mieszkańców, którzy w roku 2015 najaktywniej włączyli się w pracę i odnowę swoich podwórek.

Organizatorem konferencji jest Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

program konferencji GRP 2016-thumbnail

Gdańskie Rewolucje Podwórkowe

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Gdańskich Nieruchomości Przemysław Guzow zapraszają na konferencję z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast