niedziela, 03.03.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Naucz się rozmawiać z nastolatkiem

Naucz się rozmawiać z nastolatkiem

Coraz częściej dochodzi do kłótni między Tobą, a twoim nastoletnim dzieckiem? Jeżeli czasami czujesz, że nie rozumiesz swojego dziecka i potrzebujesz nowych pomysłów jak z nim rozmawiać te warsztaty są dla Ciebie. Podczas spotkań w ramach Programu Wzmacniania Rodziny nauczycie się jak poprawić i wzmocnić Wasze relacje. Rekrutacja dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku od 10 do 14 lat trwa!

„Miłośwww.gdansk.plć i granice” to hasło, które przyświecać będzie rodzicom i ich nastoletnim dzieciom podczas warsztatów prowadzonych przez psychologów, pedagogów i terapeutów. Każde spotkanie podzielone będzie na dwie części, w pierwszej rodzice i dzieci pracują osobno, a podczas drugiej razem.

-Młody człowiek lepiej poradzi sobie z kryzysem dorastania, kiedy rodzice będą konsekwentni i będą potrafili udzielić dziecku wsparcia  – mówi koordynator projektu Anna Jarząbek ze Stowarzyszenia Praktyków Profilaktyki Społecznej.
Warsztaty przynoszą uczestnikom wymierne efekty. Uczestnicy poprzedniej edycji warsztatów zauważyli poprawę wzajemnych relacji i komunikacji a także wzmocnienie więzi między dziećmi i rodzicami.
-Dla młodych ludzi ważne było to, że mogli porozmawiać ze swoją mamą i tatą w dobrej, bezpiecznej atmosferze. Rodzice zaś, zdecydowanie nabrali większej pewności w podejmowanych rozmowach z córką czy synem. Podkreślali też, że dzięki warsztatom udało im zbliżyć się do odległego do tej pory “świata nastolatka” – opowiada Jarząbek.

Aktualnie trwa nabór na kolejną edycję warsztatów, które rozpoczną się w pierwszej połowie października. Stowarzyszenie planuje uruchomienie dwóch grup warsztatowych dla około 15-18 rodzin. Program warsztatów zakłada 7 dwugodzinnych sesji, w których biorą udział równocześnie rodzice/rodzic (opiekun) oraz dziecko w wieku 10-14 lat. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu późnym popołudniem.

Rodziny, które chciałyby uczestniczyć w warsztatach powinny zgłosić się za pośrednictwem maila spps.gdansk@gmail.com. Więcej informacji o projekcie można uzyskać telefonicznie 792 133 813.  

Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej realizuje PROGRAM WZMACNIANIA RODZINY dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Program Wsparcia Rodziny

Program Wsparcia Rodziny  Fot. mat.prasowe
źródło: www.gdansk.pl/urzad-miejski/Naucz-sie-rozmawiac-z-nastolatkiem,a,60029

Wigilia w Domu Sąsiedzkim

W najbliższą niedzielę 10.12.2023 r. mamy dla Was dwa świąteczne wydarzenia: Teatr Qfer – “Opowieść …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast