poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Nowoczesne parkomaty w Gdańsku

Nowoczesne parkomaty w Gdańsku

Czy korzystali już Państwo z nowych parkomatów? We wszystkich można płacić za parkowanie kartami płatniczymi, wszystkie są wandaloodporne, odporne na działanie czynników atmosferycznych i posiadają zabezpieczenie antygraffiti oraz antyplakatowe.

Od 1 października poborem opłat objęte zostały zarówno nowe obszary miasta, jak i miejsca, w których pobór opłat został rozszerzony o przylegające do obecnej strefy ulice.

20161014_153717Wszystkie zmiany konsultowane były z Radami Dzielnic. Niektóre z Rad, jak na przykład Rada Oliwy prosiły o włączenie do SPP obszaru szerszego, niż zaproponowało to miasto, inne – jak Brzeźno czy Siedlce – nie widziały na razie potrzeby wprowadzenia w ich dzielnicach poboru opłat. Granice stref zostały więc ustalone po to, żeby w momencie zgłoszenia przez mieszkańców potrzeby ustawienia w tym obszarze parkometrów, zrobić to jak najszybciej, nie przechodząc czasochłonnych procedur rozszerzenia stref uchwałami.

Obecna wymiana parkomatów w Gdańsku jest pierwszą na tak dużą skalę – zdemontowane zostały wszystkie stare maszyny. W ich miejsce ustawionych zostało 166 nowych, 30 starych po remoncie kapitalnym – trafiło znów na miejskie ulice.

Poniżej wykaz ulic, na których nie było dotychczas płatnego parkowania:

http://www.zdiz.gda.pl/zdizgdansk/chapter_76053.asp?soid=48B3DF3CEF9E41D1B781BBA82BAE4C7A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast