środa, 24.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » OGRANICZENIA W RUCHU NA ULICACH 3 MAJA I ROGACZEWSKIEGO

OGRANICZENIA W RUCHU NA ULICACH 3 MAJA I ROGACZEWSKIEGO

Od 3 marca zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w obrębie ul. 3 Maja – na odcinku od al. Armii Krajowej do Nowych Ogrodów – oraz na ul. Rogaczewskiego.

W związku z przebudową układu drogowego na ul. 3 Maja oraz modernizacją nawierzchni jezdni na odcinku pomiędzy Urzędem Miejskim a ul. Rogaczewskiego, konieczne jest zwężenie ul. 3 Maja do dwóch pasów ruchu – po jednym w każdym kierunku. Dojazdy do tego odcinka ul. 3 Maja od strony al. Armii Krajowej oraz dworca PKS są ograniczone do jednego pasa ruchu. Natomiast ciągi piesze wzdłuż ul. 3 Maja są utrzymane wraz z istniejącymi dojściami do przystanków tramwajowych.

 

Jednocześnie rozbudowywane będzie skrzyżowanie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego, w obrębie którego dodatkowo przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Poszerzana też będzie ul. Rogaczewskiego. Ruch na niej zostanie utrzymany w obu kierunkach przy zwężonych pasach ruchu oraz z ograniczonym dostępem do jednego wjazdu na parking przy Urzędzie Miejskim. Ponadto istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Rogaczewskiego i 3 Maja zostanie ograniczona do przejścia dla pieszych.

Prace w obrębie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego potrwają około pięciu tygodni.

źródło: UM Gdańsk

Rodzinny Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy do Domu Sąsiedzkiego “Zakopianka” na imprezę międzypokoleniową “Rodzinny Dzień Babci i Dziadka” w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast