sobota, 13.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Pętla na Siedlcach – zintegrowany węzeł przesiadkowy

Pętla na Siedlcach – zintegrowany węzeł przesiadkowy

Remontowana od lutego pętla Siedlce jest częścią projektu związanego z trwającą budową linii tramwajowej z Siedlec do Brętowa. Póki co mamy sytuację tymczasową. Za przystankiem „Skrajna” został zamontowany rozjazd nakładkowy, dzięki któremu trasa na Siedlce jest obsługiwana w ograniczonym zakresie. Pętla ma być zamknięta do momentu planowanego oddania do użytku linii do Brętowa. Na Siedlcach powstanie zintegrowany węzeł przesiadkowy autobusowo-tramwajowy wraz z parkingami dla samochodów, a także nowe chodniki i drogi rowerowe. W ramach inwestycji będą równolegle przebudowane sieci wodociągowe, kanalizacyjne, ciepłownicze, gazowe i elektroenergetyczne. Budowa węzła ma ograniczyć wjazd prywatnych samochodów do centrum Gdańska  od strony ciągle rozbudowujących się południowych dzielnic miasta.
Wartość całego projektu to 116 mln zł, natomiast kolejne 23 mln zł kosztuje budowa odnogi od trasy Siedlce – Brętowo, prowadzącej wzdłuż ul. Bulońskiej do skrzyżowania z ul. Myśliwską. Długość trasy do Brętowa to 3,6 km, a długość odnogi wzdłuż Bulońskiej – 800 m. Na trasie do Brętowa powstanie 5 przystanków, na odnodze – 2. Otwarcie obu tras powinno nastąpić we wrześniu br.
fot. Edyta Petelska

Linia tramwajowa Siedlce – pomorska Kolej Metropolitarna

„Budowa linii tramwajowej Siedlce – pomorska Kolej Metropolitarna, w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej”. Planowana …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast