czwartek, 25.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Pierwsi zaczynamy ferie w mieście!

Pierwsi zaczynamy ferie w mieście!

Gdańscy uczniowie rozpoczną ferie jako jedni z pierwszych w kraju. Przerwa zimowa w szkołach województwa pomorskiego rozpoczyna się już 16 stycznia. W czasie dwóch tygodni wolnego na starsze i młodsze dzieci czeka wiele atrakcji. W przygotowanej przez władze Gdańska ofercie nie zabraknie półkolonii w szkołach, zajęć sportowych, plastycznych i teatralnych. Nie zabraknie też basenu „za zeta” oraz Zimowej Szkoły Ratownictwa. Na zajęcia zapraszają muzea, galerie, domy kultury oraz biblioteki.

 

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku po kilku miesiącach nauki. Dla rodziców to dwa tygodnie, podczas których trzeba zorganizować ciekawie czas dla swoich pociech. Mając na uwadze potrzeby gdańskich rodziców, władze miasta przygotowały kompleksową ofertę zajęć. W 28 dzielnicach 53 szkoły zorganizują półkolonie dla dzieci. Możliwość objęcia opieką i uczestnictwa w zajęciach mają wszystkie dzieci, nawet te niebędące uczniami danej szkoły. Tygodniowe turnusy trwać będą minimum 8 godzin dziennie, a co najważniejsze, będą całkowicie darmowe. Rekrutacja na półkolonie prowadzona będzie przez poszczególne placówki i rozpocznie się 6 grudnia w Mikołajki. Tego dnia rozpoczyna się również rekrutacja na półkolonie organizowane przez Pałac Młodzieży i zajęcia organizowane przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Tegoroczna akcja zima przygotowana jest w samych szkołach dla blisko 4500 dzieci. Łączny koszt organizacji ferii w placówkach oświatowych to około 550 tyś. zł.

 

Pełna lista szkół, w których organizowane są  zajęcia podczas ferii zimowych dostępna jest na http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Pierwsi-zaczynamy-ferie-w-miescie,a,66451


 

To nie koniec miejskiej oferty na Ferie 2017!

Na zajęcia zorganizowane zapraszają: miejskie instytucje kultury, muzea, galerie, domy kultury, Pałac Młodzieży oraz 16 filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej rozmieszczonych w różnych dzielnicach Gdańska. Na zajęcia sportowe zaprasza Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej i Gdański Ośrodek Sportu. Na zabawy, warsztaty i pokazy naukowe zaprasza również Centrum Hewelianum. Szeroką gamę zajęć przygotowało Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, podczas warsztatów dzieci rozwijać będą swoje zdolności kreatywne i manualne. Gdański Archipelag Kultury, w swoich 6 placówkach przygotował zajęcia nie tylko jednorazowe, lecz także w formie 8 godzinnych warsztatów. A co ważne rodzice mogą wybrać, czy chcą skorzystać z zajęć organizowanych przez cały tydzień, czy dziecko ma uczestniczyć w zajęciach w wybrane dni tygodnia.Większość zajęć jest darmowa albo płatność za uczestnictwo jest niewielka. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują na nie zapisy.
Szczegółów oferty warto szukać na stronach internetowych poszczególnych placówek oraz na http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Pierwsi-zaczynamy-ferie-w-miescie,a,66451

Ferie w Zakopiance

Nadchodzi czas ferii. Zachęcamy do zapisów na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Domu Sąsiedzkim pod …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast