niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Przedszkole widziane oczami dziecka

Przedszkole widziane oczami dziecka

„Jest takie miejsce, gdzie czas płynie zbyt szybko, gdzie po stopniach tęczy można się wspiąć do marzeń, a Pani Dyrektor dba o to, by nikomu niczego nie zabrakło…”

M. Urbanowicz

Witam wszystkich czytelników, jestem Jaś, mam 6 lat i jestem uczniem Przedszkola Nr 2 w Gdańsku. Chciałbym dziś w kilku zdaniach opowiedzieć o swoim przedszkolu. Zacznę od tego, że bardzo lubię to miejsce. Mam tu wielu kolegów i koleżanek. Wspólnie z naszymi paniami uczymy się i bawimy. Bardzo lubimy pomagać innym, dlatego w tym roku wzięliśmy udział w akcji charytatywnej poświęconej dzieciom z Ghany w Afryce i przygotowaliśmy kartki świąteczne dla podopiecznych z MOPR w Gdańsku.

Czas spędzony w przedszkolu jest bardzo urozmaicony, mamy wiele zajęć dodatkowych takich jak: rytmika, j. angielski, gimnastyka korekcyjna, tańce i logopedia. Jeśli pogoda dopisuję spędzamy czas na placu zabaw lub spacerujemy po okolicy. W naszym przedszkolu , wędrówki i wycieczki są na stałe wpisane w całoroczny kalendarz wydarzeń. W tym roku szkolnym podczas spacerów odwiedziliśmy sąsiadujący z przedszkolem sklep spożywczy i warzywno – owocowy, sklep piekarniczy, aptekę, pocztę i fryzjera. Zapaliliśmy także znicz na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy i pod obeliskiem upamiętniającą ofiary wybuchu gazu w budynku na osiedlu „Siedlce”. Każda z tych wizyt była dla nas niezwykle cennym doświadczeniem, a zdobytą wiedzę i umiejętności mieliśmy okazję wykorzystać na zajęciach. Szczególną radość sprawiają nam wycieczki, do których bardzo starannie się przygotowujemy. Jak dotąd odwiedziliśmy już Piekarnio – Cukiernię Pellowski, gdzie piekliśmy ciasteczka i precelki, uczestniczyliśmy też w warsztatach edukacyjnych w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym oraz w Centrum Hewelianum i Muzeum Archeologicznym. Często odwiedzamy Szkołę Muzyczną i Filharmonię Bałtycką, skąd wracamy zawsze ze śpiewem na ustach. Poza tym utrzymujemy stały kontakt ze Szkołą Podstawową Nr 14 w Gdańsku i Szkołą Podstawową Nr 40 z Gdyni, z którą korespondujemy. Przed nami jeszcze wiele wyjść i wycieczek na które czekamy ze zniecierpliwieniem.

Nie tylko my odwiedzamy różne miejsca, także nasze przedszkole stoi otworem dla gości. Dlatego regularnie odwiedzają nas aktorzy teatru „KLAPA” i teatru „ QFER” , a także Pani Muzyka z serią koncertów. Każdego roku gościmy także policjantów z Komendy Policji Drogowej  i  studentów z Politechniki Gdańskiej, którzy w ciekawy sposób opowiadają nam o swoich doświadczeniach.

Podsumowując nasze przedszkole to miejsce przyjazne wszystkim dzieciom. Czas tu spędzamy jest twórczy, zdobywamy tu nowe umiejętności i wiedzę. Odkrywamy i szukamy nowych rozwiązań. Poznajemy nowych przyjaciół i poszerzamy swoje horyzonty.

Podsumowanie I Kadencji Rady

Rada Dzielnicy Siedlce kończy swoją pierwszą, historyczną kadencję. Jak wychodzimy w podsumowaniach? Przede wszystkim stworzyliśmy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast