czwartek, 22.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » „Dookoła Świata” w Centrum Hewelianum

„Dookoła Świata” w Centrum Hewelianum

W 80 minut „Dookoła Świata”? To możliwe w Centrum Hewelianum, gdzie wszystkie kontynenty zmieściły się na dwóch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych. Wystawa jest doskonałą propozycją dla osób ciekawych świata, niezależnie od ich wieku.

Podróżnicy rozpoczynają swoją przygodę od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejna strefa poświęcona jest Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Znalazły się tu między innymi regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia pałeczkami oraz winda przenosząca na różne wysokości i głębokości. Można też samodzielnie uformować Himalaje. Kawałek dalej, ale już w strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów zobaczyć można na przykład zjawisko pustynnej burzy.

Z Afryki dotrzemy do odległej Australii. W tym raju surferów można sprawdzić, jak powstaje fala, poczuć podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze, ale także zobaczyć płonące drzewo. Przy zejściu na niższą kondygnację powieje dla odmiany chłodem, a to za sprawą strefy bieguna południowego. Tutaj na podróżników czeka wielkie igloo, prawdziwy lód oraz…. ukryta góra lodowa. W strefie Antarktydy można też podziwiać zorzę polarną.

Następnie podróżnicy trafiają do Ameryki Południowej, gdzie podłoże nagle staje się grząskie. Przyroda przybiera tu czasem groźne oblicze, bo można spotkać anakondę. Z drugiej strony urzeka barwny świat motyli. Z kolei w Ameryce Północnej, przez którą prowadzi znana droga – Route 66 – można odkryć potęgę tornado, a przy odrobinie szczęścia także podziwiać wybuch gejzeru!

Podróż „Dookoła Świata” kończy się w Europie. Odkryjemy tu piękno przyrody naszego kontynentu, ale przede wszystkim poznamy jego niezwykłą różnorodność kulturową. Możemy na przykład usłyszeć wyznanie miłosne w jednym z wielu języków europejskich lub podziwiać swoją twarz na obrazie Leonarda da Vinci.

Wystawa „Dookoła Świata” znajduje się w budynku Koszar Schronowych, przy głównym placu fortu – majdanie.

źródło:  www.hewelianum.pl

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację w Hevelianum

1 września 2019 r.od godz. 9:30 Parkowe BnO wraz z Radą Dzielnicy Siedlce oraz Hevelianum …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast