poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Ferie zimowe w Gdańsku

Ferie zimowe w Gdańsku

 

Półkolonie w szkołach, zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, komputerowe, warsztaty muzyczne, pływanie za złotówkę, a nawet zimowa szkoła ratownictwa, nurkowanie i podwodny hokej! To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdańsk dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych 2016 roku. Wszystkie propozycje można znaleźć na stronie www.gdansk.pl/ferie. W województwie pomorskim ferie zimowe rozpoczną się w tym roku 15 lutego.

Dzieci i młodzież będą mogli spędzić wolny czas m.in. w 49 placówkach szkolnych. Z budżetu miasta przeznaczono 360 406 złotych (dla porównania – w ubiegłym roku było to 290 tys. zł) na płace dla opiekunów, którzy spędzą z młodzieżą w szkołach ponad 13 tysięcy godzin! Blisko czterema tysiącami uczniów opiekować się będzie w szkołach 258 nauczycieli.

Pałac Młodzieży proponuje zajęcia muzyczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, taneczne, świetlicowe, wyjście do muzeów i kina – w trybie bezkolejkowym, zapisy już ruszyły! Tradycyjnie Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zaprasza na zajęcia sportowe – wszystkie bezpłatne i bez zapisów! Także MOSIR zaprasza na bezpłatne wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku do 16 lat (szkoły podstawowe i gimnazja) – z wyjątkiem zajęć na pływalni (wejście 1 zł). Wśród zajęć hotel podwodny i nurkowanie!

Wiele ciekawych zajęć warsztatowych, muzycznych, plastycznych i innych przygotowały placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury i CSW „Łaźnia”. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza natomiast na warsztaty z haftu oraz „Klub Siedmiu Przygód”, który jest pasmem spotkań z kulturą, literaturą i historią krajów poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2016.

Zapraszamy również na edukacyjne zajęcia dla półkolonii oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które odbywają się w czasie ferii zimowych w Oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Gdańska Galeria Miejska zaprasza z kolei dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne – zajęcia dla dzieci z ceramiki i linorytu.

Jedną z głównych tegorocznych atrakcji ferii w Centrum Hewelinaum będzie natomiast możliwość spotkania i porozmawiania z nowymi, technologicznie zaawansowanymi mieszkańcami Hewelianum – robotami! Zapraszamy na wyjątkowy ROBO-SHOW!

Na „Zimę w Stoczni” zaprasza Europejskie Centrum Solidarności – to cykl niezwykłych warsztatów, na które obowiązują zapisy. Ciekawie też prezentuje się oferta rozrywkowa Stadionu Energa Gdańsk, przygotowana specjalnie na nadchodzące ferie – dla całych rodzin! Do dyspozycji odwiedzających FUN ARENĘ zostaną oddane godzinne tematyczne trasy zwiedzania Stadionu.

Szczegóły wszystkich propozycji na www.gdansk.pl/ferie

Ferie w Zakopiance

Nadchodzi czas ferii. Zachęcamy do zapisów na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Domu Sąsiedzkim pod …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast