niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Projekty do Budżetu Obywatelskiego cz.5

Projekty do Budżetu Obywatelskiego cz.5

  1. Rewitalizacja Parku Bema – projektodawca: Jędrzej Włodarczyk

Projekt zmierza do rewitalizacji asfaltowego placyku w parku położonym na styku ulic Zakopiańska/Bema, zwanym potocznie Parkiem Bema. To urokliwe miejsce, usiane długimi alejami i starymi, majestatycznymi drzewami już od kilku pokoleń cieszy mieszkańców naszej społeczności. Pamiętając o historii miejsca (do lat 60 XX wieku znajdował tu stary cmentarz), chciałby, aby ten teren zielony wykorzystał w pełni swój niesamowity potencjał. W chwili obecnej znajduje się tu siłownia pod chmurką, sfinansowana przez Radę Dzielnicy Siedlce. Siłownia funkcjonuje i cieszy się popularnością, ale to stanowczo za mało. Zgodnie z projektem inwestycyjnym dla tego terenu (projekt zamówiła Rada Dzielnicy Siedlce) przewiduje się usunięcie asfaltu i wyłożenie nowej nawierzchni, wyrównanie terenu, instalację małej architektury w tym m.in. wymianę ławek, koszy na śmieci, budowę nowych siedzisk, instalację donic i małych urządzeń rekreacyjno-zabawowych, nasadzenia drzew i dalszą rozbudowę siłowni. Dokładny zakres zadanie zastanie określony na etapie realizacji.

Lokalizacja projektu: Park Bema (na styku ulic Zakopiańska, Bema, Powstańców Warszawskich)

 

  1. Łąka kwietna z nasadzeniem krzewów przy skrzyżowaniu ul. Leona Wyczółkowskiego i ul. Powstańców Warszawskich oraz nowe ławki w parku Bema – projektodawca: Monika Bogdanowicz

Siedlce potrzebują nowych rozwiązań w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej dedykowanej rodzinom z dziećmi, seniorom i osobom aktywnym. Łąka kwietna i park to dwa miejsca, w których będzie można odpocząć od ulicznego zgiełku. Pierwsze miejsce to pusty, zdegradowany remontami plac leżący na trasie spacerów mieszkańców, wymaga zagospodarowania (łąka kwietna i nasadzenia drzew i krzewów), które stworzy miejsce realizujące najnowsze trendy w przestrzeni publicznej. Ponadto projekt zakłada rewitalizację poprzez wymianę ławek w Parku Bema wraz z nawierzchniami pod ławkami (np. nawierzchnia żwirowa) oraz instalację nowych koszy na śmieci ww terenach. Otaczające drzewa, krzewy oraz zielona trawa tworzą niezwykłą atmosferę, która w pozytywny sposób oddziałuje na nasz organizm oraz samopoczucie. Parki to również miejsca dedykowane dla osób uprawiających sport. Można tam biegać, jeździć na rowerze, a nawet bawić się z psem. To miejsce integracji wielu osób, dlatego powinno być dopasowane do potrzeb i oczekiwań różnych użytkowników. Dzięki ławkom będzie można wygodnie usiąść i odpocząć, gdyż bez nich park nie jest funkcjonalnym i wygodnym miejscem. Dzięki ławkom można przysiąść na chwilę, by miło się zrelaksować i w spokoju poobserwować miejską zieleń.

Lokalizacja projektu: Łąka kwietna: skrzyżowanie ul. Powstańców Warszawskich i ul. Wyczółkowskiego, nr działki 11 i nr 2/4 obręb 79 Ławki w Parku Bema: nr 473/1 obręb 79

 

  1. Miejsce integracji i rozrywki na styku Siedlec, Suchanina i Aniołek – projektodawca: Marcin Łoziak

Miejsce integracji i rozrywki na styku Suchanina, Siedlec i Aniołek. Projekt zlokalizowany na ogólnodostępnym terenie zlokalizowanym przy budynku SP 58 przy ul. Skarpowej 3 w Gdańsku. Projekt zakłada stworzenie miejsca integracji i rozrywki dla osób mieszkających w dzielnicach Suchanino, Siedlce i Aniołki z wykorzystaniem obecnie mało używanego “górnego tarasu” zlokalizowanego powyżej istniejącego boiska. Przewiduje się udostępnienie tego terenu dla osób niepełnosprawnych, starszych oraz matek/ojców z wózkami poprzez budowę dwóch ścieżek o nawierzchni typu hanse-grand po których bez przeszkód można się dostać na górny poziom, a po połączeniu powstanie obwodowa ścieżka o długości ok. 200m po której można biegać i spacerować. Planujemy tu boisko wielofunkcyjne, urządzenia sportowe – bieżnia do skoku w dal, stół do piłkarzyków, stół do pingponga, trampolinę, pająk – linarium, ścieżkę zdrowia – obok boiska oraz główne miejsce integracji – scena wraz z widownią wykorzystująca istn. schody. Zakres prac zostanie określony na etapie realizacji.

Lokalizacja projektu: Gdańsk, ul. Skarpowa/ Leona Wyczółkowskiego, działka nr 365, obręb nr 0079

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast