środa, 24.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Gdańskie Dni Sąsiadów

Gdańskie Dni Sąsiadów

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i lepszego poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy – jest wiele sposobów, by wspólnie spędzić czas. Uczestnicy Gdańskich Dni Sąsiadów już po raz dziesiąty będą przekonywać, że warto – od 25 maja do 30 czerwca 2018 roku. Na Siedlcach jak dotąd zgłoszono 6 imprez sąsiedzkich. Wśród tych które już się odbyły warto odnotować “Sąsiedzką Fetę na Ojcowskiej z okazji niezakończenia remontu” (09.06.2018).

Gdańskie Dni Sąsiadów, to radosne spotkania w dzielnicach: kameralne, te na kilkadziesiąt i na kilkaset osób. Nieodłącznie towarzyszą im wspólne posiłki, pikniki, śniadania na trawie, czy grill na świeżym powietrzu. Instytut Kultury Miejskiej po raz trzeci zaprasza do podzielenia się swoimi kulinarnymi specjałami, które ukażą się w “Urodzinowej sąsiedzkiej książce kucharskiej”.

Przygotowując i rejestrując spotkanie lub festyn poprzez formularz na tej stronie albo w Instytucie Kultury Miejskiej, otrzymacie pakiet startowy pomocny w organizacji imprezy, a wysyłając relację ze spotkania, możecie wygrać nagrody.

Wspólny piknik, grill w kameralnym gronie lub festyn dla całej dzielnicy – formy spędzania czasu w przyjaznym, sąsiedzkim gronie są różnorodne, tak jak gdańszczanie i gdańszczanki. Instytut Kultury Miejskiej oraz Miasto Gdańsk po raz 10. organizują Gdańskie Dni Sąsiadów – radosne święto sąsiedzkich więzi. Dołącz i Ty! Po zarejestrowaniu spotkania na stronie www.dnisasiadow.pl otrzymasz pakiet gadżetów pomocny w organizacji imprezy oraz 3. Urodzinową sąsiedzką książkę kucharską.

Osoby, instytucje i organizacje, które zgłoszą się do Gdańskich Dni Sąsiadów otrzymają darmowy pakiet startowy. Znajdują się w nim: poradnik “Jak zorganizować Dzień Sąsiada”, plakaty, zaproszenia, girlandy, koszulki, balony, kubeczki, talerzyki, torby, wizytówki, wydawnictwo “Urodzinowa sąsiedzka książka kucharska” i gadżety dla najmłodszych sąsiadów i sąsiadek.

Gdzie zorganizować Dni Sąsiadów?
Spotkanie można zorganizować prawie wszędzie. W mieszkaniu, ogrodzie, na ulicy, boisku szkolnym czy w parku. Jeśli to pierwsze spotkanie w Twojej okolicy, lepiej zaplanować je we wspólnej przestrzeni, np. na podwórzu Waszego domu. Będzie to mniej onieśmielające dla osób, które jeszcze się nie znają. Jeżeli planujesz organizację imprezy w przestrzeni publicznej, uzyskaj zgodę w Zarządzie Dróg i Zieleni lub od właściciela terenu.

Więcej informacji: http://ikm.gda.pl/info/nowy-ikm/

Gdański Fundusz Kulturalny

W tym roku poszerzając ofertę 9. edycji Gdańskich Dni Sąsiadów, proponujemy nowe wsparcie aktywności obywatelskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast