poniedziałek, 17.06.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Jak zagłosować do Budżetu Obywatelskiego 2021

Jak zagłosować do Budżetu Obywatelskiego 2021

Rozpoczynamy głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021!  Wybierać można spośród ponad 350 pomysłów zgłoszonych przez gdańszczanki i gdańszczan. Każdy uprawniony do głosowania może decydować o przyznaniu aż ośmiu głosów punktów.
W tym roku głosować będzie można wyłącznie zdalnie. Ze względów bezpieczeństwa, związanych z trwającą epidemią, nie będzie możliwości zagłosowania w urzędzie, gdzie zazwyczaj przygotowany był punkt konsultacyjny. Będzie to niemożliwe, z tych samych powodów, także w siedzibach Rad Dzielnic. Wszyscy ci, którzy nie posiadają komputera bądź innego urządzenia z dostępem do internetu, nie mają też adresu e-mailowego, powinni poprosić w tej sytuacji o pomoc krewnych, znajomych bądź sąsiadów
W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież (pod nadzorem dorosłych), dla których jest to także praktyczna nauka zasad lokalnej demokracji  Mogą to być osoby zameldowane stale lub czasowo w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do spisu wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca, czyli płacące w naszym mieście podatki bądź inne opłaty lokalne
Aby oddać głos, wystarczy podać dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL i imię ojca (to tegoroczna nowość) lub indywidualny numer Karty Mieszkańca. Wpisać trzeba też wspomniany wyżej kod aktywacyjny.
ZASADY GŁOSOWANIA
Każdemu głosującemu przysługiwać będzie 8 punktów: 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego oraz 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Co istotne, w przypadku projektów dzielnicowych głosujący mogą oddać 5 punktów na jeden projekt, ale mogą też oddać po 2, 3, a nawet po 1 punkcie (maksymalna suma musi wynieść 5) na wybrane projekty. W przypadku zielonego budżetu obywatelskiego można oddać 1 punkt na jeden, wybrany projekt. Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy, niekoniecznie w tej, w której mieszkacie.

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast