niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Trwają zapisy na ferie zimowe

Trwają zapisy na ferie zimowe

W tym roku ferie na Pomorzu będą miały miejsce od 29 stycznia do 11 lutego. Dzieci i młodzież mają w czym wybierać, bo w Gdańsku zaplanowano na ten czas ponad 16 tysięcy godzin zajęć.

Gdańskie placówki organizują m. in. warsztaty garncarskie, zajęcia informatyczne, plastykę, robotykę, turnieje gier planszowych, treningi z gimnastyki artystycznej, wyjścia do kina czy teatru oraz zabawy kreatywne. Uczniowie do wyboru będą mieli też spotkania filmowe, czytelnicze, krajoznawcze i umuzykalniające.

Co prawda konkretnie na Siedlcach udało się znaleźć tylko jedną instytucjonalną propozycję na ferie, ale z pewnością jest jeszcze sporo ofert spoza dzielnicy, którymi warto się zainteresować.

 

Ale warto zapoznać się także z ofertą gdańskich instytucji. Pałac Młodzieży organizuje półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat  – w tym roku nie ma tzw. „zapisów kolejkowych”! Będzie też można spędzić ferie na sportowo i skorzystać z basenu „za zeta” oraz Zimowej Szkoły Ratownictwa. Gdański Ośrodek Sportu zaprasza na „Ferie na Zaruskim” – to zajęcia prowadzone przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Interesujące pokazy i warsztaty ma też m. in. Centrum Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

/źródło: UM Gdańsk/

Ferie w Zakopiance

Nadchodzi czas ferii. Zachęcamy do zapisów na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Domu Sąsiedzkim pod …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast