czwartek, 22.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Warsztaty taneczno – teatralne

Warsztaty taneczno – teatralne

Zapraszamy na warsztaty taneczno – teatralne na Siedlcach!

Zajęcia oparte będą na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego – nie zabraknie dynamicznych rozgrzewek, improwizacji, nauki chorografii oraz ćwiczeń aktorskich. Warsztaty mają na celu rozwijanie świadomości swojego ciała, poznawanie jego możliwości oraz wzmacnianie kondycji. Uczestnicy zajęć będę mieli okazję do wyrażania siebie oraz własnych pomysłów poprzez ruch, naukę nowych kroków czy sekwencji ruchowych oraz stworzenia etiudy tanecznej podsumowującej warsztat.

POZIOM: Zajęcia będą prowadzone na poziomie OPEN, dostosowanym do uczestników, doświadczenie nie jest wymagane.

DLA KOGO? Zapraszamy młodzież szkolną (10-18 lat)

CZAS: 2.03.2018 – 29.06.2018 (piątki godz. 16.30-18.30)

MIEJSCE: Dom Sąsiedzki “Zakopianka”, Gdańsk – Siedlce (duża sala)

KOSZT: Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

CO ZABRAĆ? Wygodny strój do ćwiczeń, butelkę wody.

WARSZTATY POPROWADZI: D o r o t a A ł a s z e w s k a, ur. 1993, Gdańsk – magister sztuki, pedagog, absolwentka animacji kultury na gdańskim ASP oraz wczesnej edukacji z j.angielskim na UG. Pasjonatka sztuki tańca, zarówno w zakresie teoretycznym jak i praktycznym. Autorka tekstu “Teoria ruchu edukacyjnego Rudolfa Labana” opublikowanego w monografii “Emil Jaques-Dalcroze i jego idee w edukacji, sztuce i terapii” oraz recenzji i wywiadów powstałych podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca w 2016 i 2017 roku. Twórczyni (scenarzystka, choreograf oraz tancerka) spektaklu pt. “niePrzyjaciel” wystawionego w Gaku-u oraz współtwórczyni spektakli; “Spotkanie”, “Bez Tlen – niepotrzeb​​ne skreślić”, “Wersja robocza”, “Zakręceni w czasoprzestrzeni”. Od wielu lat szkoli się w tańcu współczesnym oraz nowoczesnym, podejmuje działania sceniczne, oraz prowadzi zajęcia stałe i warsztaty.

fot. Justyna Szyszka

Warsztaty przygotowywania stroików świątecznych

1 grudnia w Domu Sąsiedzkim “Zakopianka” odbyły się warsztaty przygotowywania stroików świątecznych, które prowadziła nieoceniona …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast