poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » ZMIANY W RUCHU TRAMWAJOWYM W CENTRUM GDAŃSKA

ZMIANY W RUCHU TRAMWAJOWYM W CENTRUM GDAŃSKA

Przypominamy, że 21 stycznia br. nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego w gdańskim Śródmieściu w związku z kolejnym etapem modernizacji wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej (nad torami kolejowymi). Trasy zmienią linie 2, 4, 6, 7 i 11. Konieczna będzie również drobna korekta rozkładów jazdy linii 8, 9, 10 i 12. Wszystkie zmiany w kursowaniu tramwajów będą obowiązywały od godziny 4:00. Nie pozostaną one bez wpływu na ruch pieszy oraz kołowy w centrum miasta.

 

Tramwaje linii 2, 6, 7 i 11 zamiast przez „Śródmieście SKM” i „Bramę Wyżynną” pojadą ul. 3 Maja. Ponadto, ze względu na ograniczenia wynikające z organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody, 3 Maja i Hucisko, linie 7 i 11 będą przejeżdżać w obu kierunkach przez Dworzec PKS, a nie przez Dworzec Główny. W przypadku linii 11 zmiana ta będzie obowiązywać tylko w dni powszednie w godzinach 4:00-19:00. Z kolei tramwaje linii 4 zamiast na Siedlce pojadą przez Chełm do Łostowic. Również w tym przypadku trasa w obu kierunkach będzie prowadziła przez Dworzec PKS.

Szczegółowe przebiegi tras (w obu kierunkach) linii 2, 4, 6, 7 i 11:

  • 2 i 6: … – Zwycięstwa – Dworzec Główny – Hucisko – 3 Maja – Armii Krajowej – Chełm – …
  • 4: … – Zwycięstwa – Dworzec PKS – 3 Maja – Armii Krajowej – Chełm – Łostowice Świętokrzyska
  • 7: … – Marynarki Polskiej – Kliniczna – Opera – Zwycięstwa – Dworzec PKS – 3 Maja – Armii Krajowej – …
  • 11 w dni powszednie w godzinach 4:00-19:00: … – Zwycięstwa – Dworzec PKS – 3 Maja – Armii Krajowej – Chełm Witosa; w dni powszednie po godzinie 19:00 oraz przez cały dzień w soboty i święta: … – Zwycięstwa – Dworzec Główny – Hucisko – 3 Maja – Armii Krajowej – Chełm Witosa

W obrębie skrzyżowania ulic Nowe Ogrody, 3 Maja, Hucisko będą funkcjonować przystanki:

  • „Nowe Ogrody” [2132] (dla linii 4, 7 i 11 w kierunku Chełmu)
  • „Urząd Miejski” [2133] (dla linii 2, 4, 6, 7 i 11 w kierunku Dworca Głównego/PKS)

Na ul. 3 Maja, pomiędzy Węzłem Groddecka a ul. Rogaczewskiego, zostaną oddane do eksploatacji nowe przystanki o nazwie „Węzeł Groddecka”. Będą się tu zatrzymywały tramwaje linii 2, 4, 6, 7 i 11. Na czas obowiązywania nowej organizacji ruchu będą to przystanki zastępcze dla przystanków „Śródmieście SKM”, ale po zakończeniu inwestycji pozostaną w eksploatacji. Dojście do nowych przystanków od strony Nowych Ogrodów oraz ulic Biskupiej i Okopowej zostanie odpowiednio oznakowane.

projekt-tymczasowej-organizacji-ruchu-thumbnail

W przypadku linii 8, 9, 10 i 12 wprowadzane będą drobne korekty w zakresie czasu przejazdów. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać na stronie www.ztm.gda.pl.

Modernizacja chodników i jezdni ul. Zakopiańskiej

Modernizacja prowadzona jest na odcinku o długości ok. 970 metrów – od ul. Bema do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast