niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Spotkania, interwencje, działania. Program Otwarty IKM na Siedlcach

Spotkania, interwencje, działania. Program Otwarty IKM na Siedlcach

Chcesz włączyć się w kulturalne życie dzielnicy? Masz pomysł na działanie na Siedlcach? Program Otwarty IKM na Siedlcach jest właśnie dla Ciebie. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza mieszkańców i mieszkanki dzielnicy do włączenia się w warsztaty kulturalno-biograficzne, spotkania informacyjne dotyczące programu oraz dzielenia się swoimi pomysłami na temat życia kulturalnego dzielnicy w ramach Siedleckiej Skrzynki Kulturalnej. Więcej: www.otwarty.ikm.ga.pl.

Instytut Kultury Miejskiej rozpoczął nową odsłonę programu Otwarty IKM na gdańskich Siedlcach. OIKM wspiera organizatorów wydarzeń kulturalnych w przygotowaniu i przeprowadzeniu zaplanowanych działań. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + przeprowadzona zostanie diagnoza lokalnego potencjału dzielnicy Siedlce, powstanie raport, a wybrane inicjatywy kulturalne mieszkańców i mieszkanek dzielnicy będą realizowane w następny etapie programu.

– Na gdańskich Siedlcach przeprowadzimy partycypacyjną diagnozę lokalną, którą zrealizujemy przy pomocy włączających narzędzi badawczo-animacyjnych. W efekcie powstanie raport badawczy, analizujący Siedlce jako miejsca powstawania oddolnych inicjatyw kulturalnych, a także wytypowane zostaną inicjatywy mieszkańców, które realizowane będą w kolejnym etapie zadania – mówi Monika Popow, odpowiedzialna za koordynację merytoryczną programu Otwarty IKM na Siedlcach.

Działania w ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach

Warsztaty kulturalno-biograficzne Siedlec
Jak Siedlce wyglądały kiedyś? Jakie są dzisiaj? Jak spędzano czas? Gdzie się chodziło? Gdzie były najlepsze miejsca do zabawy? Opowiedzcie nam o swoich wspomnieniach na temat życia dzielnicy.

Spotkania aktywnych mieszkańców i mieszkanek
Wspieramy lokalnych liderów i liderki, którzy mają pomysł na swoją dzielnicę. Chcesz zrealizować autorskie działanie? Pomożemy Ci w organizacji wydarzenia w ramach programu Otwarty IKM na Siedlcach.

Siedlecka Skrzynka Kulturalna
Chcesz podzielić się pomysłami lub swoimi uwagami na temat życia kulturalnego Siedlec? Podaj je dalej. Opowiedz nam, co się tutaj dzieje, co działa dobrze, a czego (być może) brakuje. Pomóż nam wspierać Siedlce. Wypełnij ankietę: https://bit.ly/2QILDQA.

Projekt Otwarty IKM na Siedlcach dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Celem tego programu jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej. Więcej informacji: www.otwraty.ikm.gda.pl.

Otwarty IKM to twój pomysł na Siedlce! Aby dołączyć, skontaktuj się z nami: oikm.siedlce@ikm.gda.pl.

IKM proponuje

Ferie z IKM – Wygeneruj miasto przyszłości, spotkanie w ramach Miasto 2050, powrót cyklu Non-Fiction, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast