poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Europejska Noc Muzeów

Europejska Noc Muzeów

Europejska Noc Muzeów – święto kultury. Otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury, organizują z tej okazji specjalne wydarzenia zapraszając wszystkich do siebie. To jedyna okazja by zobaczyć niepokazywane dotąd zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, niedostępne na co dzień zakamarki, ujawniane tajemnice i sekrety zza kulis muzeów i galerii! Inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. Wykłady, warsztaty  i spotkania z artystami. Wszystko w otoczeniu nocy, przy niezwykłej grze światła i cienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sztuki i historii, również Ci najmłodsi.

1553425__kr - Kopia

Zapraszają nie tylko największe muzea Trójmiasta. Ciekawe wydarzenia z tej okazji przygotowały również niewielkie galerie, biblioteki i gminne stowarzyszenia kultury. Warto wybrać się na wieczorne zwiedzanie szlakiem gościnnych galerii i muzeów.

Tylko raz w roku! Tylko w tę jedną noc! Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów 2016 w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Tczewie, Malborku, Kwidzynie, Gniewie, Helu, Trąbkach Wielkich, Będominie, Waplewie Wielkim i Żukowie!

Wstęp zawsze bezpłatny lub za 1 zł.

IKM proponuje

Ferie z IKM – Wygeneruj miasto przyszłości, spotkanie w ramach Miasto 2050, powrót cyklu Non-Fiction, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast